Migrate UI (8.x-1.1) - en to mg translation catalogue (6 entries)

en: Operations
mg: Hatao

en: Actions
mg: Asa

en: Remove
mg: Esory

en: Filter
mg: Sivana

en: Configuration
mg: Fanamboarana

en: Source
mg: Loharano
