Migrate UI (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Operations
fa: عمل ها

en: Actions
fa: عملکردها

en: Remove
fa: حذف

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Reset
fa: اعاده

en: Weight
fa: وزن

en: Label
fa: برچسب

en: Length
fa: طول

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Filter
fa: صافی

en: Field name
fa: نام میدان

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Filters
fa: صافیها

en: Key
fa: کلید

en: Source
fa: منبع

en: Map
fa: نقشه

en: Processing
fa: در حال پردازش

en: Default value
fa: مقدارپیشفرض

en: Index
fa: شاخص

en: Entity type
fa: نوع عنصر
