Migrate UI (8.x-1.1) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Actions
tr: Eylemler

en: Remove
tr: Kaldır

en: Tags
tr: Etiketler

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Label
tr: Etiket

en: Length
tr: Uzunluk

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Field name
tr: Alan adı

en: Start
tr: Başlangıç

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Destination
tr: Hedef

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Process
tr: İşlem

en: Key
tr: Anahtar

en: Delimiter
tr: Ayırıcı

en: Source
tr: Kaynak

en: Map
tr: Harita

en: Migrate
tr: Taşı

en: Processing
tr: İşliyor

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Source field
tr: Kaynak alan

en: Index
tr: Dizin

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Migration
tr: Göç

en: Callback
tr: Geri dönüş

en: - Select -
tr: - Seçiniz -
