Migrate Upgrade (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (61 entries)

en: Database type
hu: Adatbázis típusa

en: Continue
hu: Folytatás

en: Destination
hu: Cél

en: Source
hu: Forrás

en: Are you sure?
hu: Biztos?

en: Files directory
hu: Fájlok könyvtára

en: Upgrade
hu: Korszerűsítés

en: Drupal Upgrade
hu: Drupal korszerűsítése

en: @driver_name settings
hu: @driver_name beállítások

en: Core (Experimental)
hu: Alaprendszer (kísérleti)

en: UI for direct upgrades from older Drupal versions.
hu: Felhasználói felület a webhely korábbi Drupal-verziókról való korszerűsítéséhez.

en: Operation stopped by request
hu: A művelet kérésre megszakítva

en: Operation on @migration failed
hu: @migration költöztetésen végzett művelet sikertelen

en: Operation on @migration skipped due to unfulfilled dependencies
hu: @migration költöztetésen végzett művelet kihagyva teljesületlen függőségek miatt.

en: Currently upgrading @migration (@current of @max total tasks)
hu: @migration költöztetés folyamatban (@current / @max. feladat)

en: Currently rolling back @migration (@current of @max total tasks)
hu: @migration költöztetés visszacsinálása folyamatban (@current / @max. feladat)

en: Upgrade process not completed
hu: A korszerűsítés folyamata nem lett befejezve

en: Rollback process not completed
hu: A visszacsinálás folyamata nem lett befejezve

en: Congratulations, you upgraded Drupal!
hu: Gratulálunk, a Drupal korszerűsítése sikerült!

en: Rollback of the upgrade is complete - you may now start the upgrade process from scratch.
hu: A korszerűsítés sikeresen vissza lett vonva. Innentől tiszta lappal újrakezdhető a folyamat.

en: Review the detailed upgrade log
hu: A részletes korszerűsítési napló áttekintése

en: Source ID @source_id: @message
hu: Forrás-azonosító ID @source_id: @message

en: Upgraded @migration (processed 1 item total) | Upgraded @migration (processed @num_processed items total)
hu[0]: @migration költöztetés korszerűsítve (öszesen 1 elem feldolgozva)
hu[1]: @migration költöztetés korszerűsítve (öszesen @num_processed elem feldolgozva)

en: Rolled back @migration (processed 1 item total) | Rolled back @migration (processed @num_processed items total)
hu[0]: @migration költöztetés visszacsinálva (öszesen 1 elem feldolgozva)
hu[1]: @migration költöztetés visszacsinálva (öszesen @num_processed elem feldolgozva)

en: Continuing with @migration (processed 1 item) | Continuing with @migration (processed @num_processed items)
hu[0]: @migration költöztetés következik (öszesen 1 elem feldolgozva)
hu[1]: @migration költöztetés következik (öszesen @num_processed elem feldolgozva)

en: Completed 1 upgrade task successfully | Completed @count upgrade tasks successfully
hu[0]: 1 korszerűsítési művelet sikeresen véget ért
hu[1]: @count korszerűsítési művelet sikeresen véget ért

en: Completed 1 rollback task successfully | Completed @count rollback tasks successfully
hu[0]: 1 visszacsinálási művelet sikeresen véget ért
hu[1]: @count visszacsinálási művelet sikeresen véget ért

en: 1 upgrade failed | @count upgrades failed
hu[0]: 1 korszerűsítés sikertelen
hu[1]: @count korszerűsítés sikertelen

en: 1 rollback failed | @count rollbacks failed
hu[0]: 1 visszacsinálás sikertelen
hu[1]: @count visszacsinálás sikertelen

en: Unrecognized form step @step
hu: @step lépése az űrlapnak ismeretlen

en: <p>An upgrade has already been performed on this site.</p>
hu: <p>Ez a webhely már korszerűsítve lett.</p>

en: <p>Last upgrade: @date</p>
hu: <p>Legutóbbi korszerűsítés dátuma: @date</p>

en: You have two options:
hu: Két lehetőség kínálkozik:

en: <strong>Rerun</strong>: Import additional configuration and content that was not available when running the upgrade previously.
hu: <strong>Újrafuttatás:</strong> olyan további konfiguráció és tartalom importálása, ami még nem állt rendelkezésre a korszerűsítés előző futtatásakor.

en: <strong>Rollback</strong>: Remove content and configuration entities (such as fields and node types). Default values of other configuration will not be reverted (such as site name).
hu: <strong>Visszacsinálás:</strong> tartalmi és konfigurációs entitások (például mezők és tartalomtípusok) eltávolítása. Más konfigurációk alapértelmezett értékei (mint a webhely neve) nem lesznek visszaállítva.

en: Upgrade a Drupal site by importing it into a clean and empty new install of Drupal 8. You will lose any existing configuration once you import your site into it. See the <a href=":url">upgrading handbook</a> for more detailed information.
hu: Egy webhely frissítése annak egy új, ezáltal még üres Drupal 8-as telepítésbe való importálásával. Ezzel minden már létező konfiguráció el fog veszni. Minderről további tudnivaló a <a href=":url">Telepítési és frissítési kézikönyv</a> (angol nyelvű) oldalain található.

en: <strong>Back up the database for this site</strong>. Upgrade will change the database for this site.
hu: <strong>Biztonsági másolat mentése a webhely adatbázisáról.</strong> A korszerűsítési folyamat ugyanis módosításokat fog végezni rajta.

en: Make sure that the host this site is on has access to the database for your previous site.
hu: Meg kell győződni róla, hogy ennek a webhelynek a tárhelyéről elérhető-e a másik webhely adatbázisa.

en: If your previous site has private files to be migrated, a copy of your files directory must be accessible on the host this site is on.
hu: Ha a másik webhelyről rejtett fájlokat is költöztetni kell, akkor az ottani <em>/files</em> könyvtár egy másolatának elérhetőnek kell lennie ezen a webhelyen is.

en: In general, enable all modules on this site that are enabled on the previous site. For example, if you have used the book module on the previous site then you must enable the book module on this site for that data to be available on this site.
hu: Általánosságban javasolt valamennyi modult bekapcsolni, ami a másik webhelyen is be van. Például ha a <em>Book</em> modul ott használatban van, akkor itt is engedélyezni kell a tartalmainak átmásolhatóságához.

en: Put this site into <a href=":url">maintenance mode</a>.
hu: A webhely <a href=":url">karbantartási módba</a> kapcsolása.

en: This upgrade can take a long time. It is better to import a local copy of your site instead of directly importing from your live site.
hu: Mivel ez a korszerűsítési folyamat hosszabb ideig is eltarthat, ezért javasolt inkább a webhelynek egy helyi példányáról másolni, mintsem közvetlenül az éles webhelyről.

en: Source database
hu: Forrás adatbázis

en: Provide credentials for the database of the Drupal site you want to upgrade.
hu: Meg kell adni a korszerűsíteni kívánt Drupal webhely adatbázisához való csatlakozás azonosítóit.

en: Source files
hu: Forrás fájlok

en: To import files from your current Drupal site, enter a local file directory containing your site (e.g. /var/www/docroot), or your site address (e.g. http://example.com).
hu: Fájlok importálásához a jelenlegi Drupal-alapú webhelyről meg kell adni vagy a webhely helyi telepítési könyvtárát (például <em>/var/www/docroot</em>) vagy pedig a webhely címét (például <em>http://example.com</em>).

en: Review upgrade
hu: Korszerűsítés áttekintése

en: Perform rollback
hu: Visszacsinálás végrehajtása

en: Perform upgrade
hu: Korszerűsítés végrehajtása

en: Missing upgrade paths
hu: Hiányzó korszerűsítési módok

en: Available upgrade paths
hu: Lehetséges korszerűsítési módok

en: @count available upgrade paths
hu: @count lehetséges korszerűsítési mód

en: @count missing upgrade paths
hu: @count hiányzó korszerűsítési mód

en: Rolling back upgrade
hu: Korszerűsítés visszacsinálása

en: Running upgrade
hu: Korszerűsítés futtatása

en: <p><strong>Upgrade analysis report</strong></p>
hu: <p><strong>Jelentés a korszerűsítés elemzéséről</strong></p>

en: Resolve the issue below to continue the upgrade.
hu: Az alábbi hibát meg kell szüntetni a korszerűsítés folytatásához.

en: The Drupal Upgrade module provides a one-click upgrade from an earlier version of Drupal. For details, see the <a href=":migrate">online documentation for the Drupal Upgrade module</a> in the handbook on upgrading from previous versions.
hu: A <em>Drupal Upgrade</em> modullal egy kattintással korszerűsíthető a webhely a Drupal egy korábbi kiadásáról. A folyamat menetéről további tudnivaló az online kézikönyv <a href=":migrate">Upgrade modult leíró oldalain</a> található.

en: The Drupal Upgrade module has been enabled. Proceed to the <a href=":url">upgrade form</a>.
hu: A <em>Drupal Upgrade</em> modul engedélyezve. Továbblépés a folyamatot <a href=":url">indító oldalra</a>.

en: All previously-imported content, as well as configuration such as field definitions, will be removed.
hu: A korábban importált tartalmak és konfiguráció (mint a definiált mezők) törlődnek.

en: The following items will not be upgraded. For more information see <a href="https://www.drupal.org/upgrade/migrate"> Upgrading from Drupal 6 or 7 to Drupal 8</a>.
hu: A következő elemek nem lesznek korszerűsítve. További tudnivaló a „Váltás Drupal 6 vagy 7-ről 8-ra” leírásban található angol nyelven: <a href="https://www.drupal.org/upgrade/migrate">Upgrading from Drupal 6 or 7 to Drupal 8</a>.
