Migrate Upgrade (8.x-1.0) - en to da translation catalogue (18 entries)

en: Database type
da: Databasetype

en: Continue
da: Fortsæt

en: Source
da: Kilde

en: Are you sure?
da: Er du sikker?

en: Files directory
da: Filmappe

en: Upgrade
da: Opgradér

en: Drupal Upgrade
da: Drupal opgradering

en: @driver_name settings
da: Indstillinger for @driver_name

en: Core (Experimental)
da: Kerne

en: Review the detailed upgrade log
da: Gennemse opgradering

en: <p>Last upgrade: @date</p>
da: <p>Seneste opgradering: @date</p>

en: Put this site into <a href=":url">maintenance mode</a>.
da: Sæt dette site i <a href=":url">vedligeholdstilstand</a>.

en: Review upgrade
da: Gennemse opgradering

en: Perform upgrade
da: Udfør opgradering

en: Available upgrade paths
da: Tilgængelige opgraderinger

en: Running upgrade
da: Kører opgradering

en: <p><strong>Upgrade analysis report</strong></p>
da: <p><strong>Opgraderingsrapport</strong></p>

en: Resolve the issue below to continue the upgrade.
da: Løs problemerne nedenfor for at fortsætte opgraderingen.
