Migrate Wizard (1.0.19-alpha1) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Description
ja: 説明

en: Content types
ja: コンテンツタイプ

en: Save
ja: 保存

en: Vocabularies
ja: ボキャブラリー

en: Fields
ja: フィールド

en: General Settings
ja: 基本設定

en: Source Type
ja: ソースタイプ

en: Migration
ja: マイグレーション

en: The name of the term.
ja: ターム名。

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: @remote could not be saved to @path.
ja: @remote を @path に保存できませんでした。

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Default translation
ja: デフォルトの翻訳

en: Failed to fetch file due to error "%error"
ja: エラー「 %error 」のためにファイルのフェッチに失敗しました

en: The term ID.
ja: タームID。

en: Existing term VID
ja: 既存のタームVID

en: Language for this term.
ja: このタームの言語。

en: Term name translation.
ja: タームの名前の翻訳。

en: Term description translation.
ja: タームの説明の翻訳。

en: Failed to save file due to error "%error"
ja: エラー「%error」のため、ファイルの保存に失敗
