Migrate Wizard (2.0.4) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Content types
id: Jenis konten

en: Save
id: Simpan

en: username
id: namaanggota

en: Vocabularies
id: Kosakata-kosakata

en: Fields
id: Bidang isian

en: Users
id: Pengguna

en: Key
id: Kunci

en: Teaser length
id: Panjang ringkasan

en: Migration
id: Migrasi

en: Machine Name
id: Nama Mesin

en: Default translation
id: Terjemahan utama

en: Machine name of the node type.
id: Nama mesin dari jenis node.

en: Human name of the node type.
id: Nama manusia dari jenis node.

en: Description of the node type.
id: Deskripsi jenis node.

en: Help text for the node type.
id: Teks bantuan untuk jenis node.

en: Title label.
id: Label judul.

en: The original type.
id: Jenis asli.

en: Flag indicating the node type is enable
id: Flag yang menunjukkan jenis node diaktifkan

en: base node.
id: Node dasar.
