Migrate Wizard (2.0.5-alpha1) - en to nl translation catalogue (35 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Content types
nl: Inhoudstypen

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Vocabularies
nl: Woordenlijsten

en: Fields
nl: Velden

en: Id
nl: ID

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Key
nl: Sleutel

en: id
nl: ID

en: Teaser length
nl: Teaser-lengte

en: Target
nl: Doel

en: Migration
nl: Migratie

en: The name of the term.
nl: De naam van de term.

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: @remote could not be saved to @path.
nl: @remote kon niet opgeslagen worden in @path.

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: Default translation
nl: Standaardvertaling

en: Failed to fetch file due to error "%error"
nl: Ophalen mislukt door de fout '%error'

en: The term ID.
nl: De term-ID.

en: Machine name of the node type.
nl: Systeemnaam van het inhoudstype.

en: Human name of the node type.
nl: Leesbare naam van het inhoudstype.

en: Description of the node type.
nl: Beschrijving van het inhoudstype.

en: Help text for the node type.
nl: Helptekst voor het inhoudstype.

en: Title label.
nl: Label van de titel.

en: Flag.
nl: Vlag.

en: The original type.
nl: Het originele type.

en: Existing term VID
nl: Bestaande term-VID.

en: Flag indicating the node type is enable
nl: Aanduiding dat dit inhoudstype is ingeschakeld

en: base node.
nl: basis-node.

en: Language for this term.
nl: Taal van deze term.

en: Term name translation.
nl: Vertaling termnaam.

en: Term description translation.
nl: Vertaling termomschrijving.

en: Failed to save file due to error "%error"
nl: Het bestand kon niet opgeslagen worden vanwege de volgende fout: '%error'
