Migrate Wizard (2.0.6-alpha1) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Description
uk: Опис

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Vocabularies
uk: Словники

en: Database
uk: База даних

en: Fields
uk: Поля

en: Id
uk: Ідентифікатор

en: Users
uk: Користувачі

en: Key
uk: Ключ

en: Databases
uk: Бази даних

en: Teaser length
uk: Довжина анонса

en: Target
uk: Ціль

en: Source Type
uk: Тип джерела

en: Migration
uk: Перенесення...

en: The name of the term.
uk: Назва терміна.

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: @remote could not be saved to @path.
uk: @remote не може бути збережено у @path.

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Default translation
uk: Базовий переклад

en: Failed to fetch file due to error "%error"
uk: Не вдалося вибрати файл через помилку "%error"

en: The term ID.
uk: Ідентифікатор терміна.

en: Machine name of the node type.
uk: Машинна назва типу матеріалу (ноди)

en: Human name of the node type.
uk: Людино-читабельна назва цього типу матеріалу.

en: Description of the node type.
uk: Опис типу матеріалу (ноди).

en: Help text for the node type.
uk: Текст довідки для типу матеріалу (ноди).

en: Title label.
uk: Мітка заголовку.

en: Flag.
uk: Прапор.

en: The original type.
uk: Оригінальний тип.

en: Existing term VID
uk: VID наявного терміна

en: Flag indicating the node type is enable
uk: Прапор, котрий сигналізує, що тип ноди вмикає

en: base node.
uk: основну ноду.

en: Language for this term.
uk: Мова для цього терміна.

en: Term name translation.
uk: Переклад назви терміна

en: Term description translation.
uk: Переклад опису терміна.

en: Failed to save file due to error "%error"
uk: Не вдалося зберегти файл через помилку "%error"
