Migrate Wizard (2.0.7-alpha1) - en to ca translation catalogue (21 entries)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Description
ca: Descripció

en: Content types
ca: Tipus de contingut

en: edit
ca: edita

en: Save
ca: Desa

en: Vocabularies
ca: Vocabularis

en: Database
ca: Base de dades

en: Fields
ca: Camps

en: Users
ca: Usuaris

en: Key
ca: Clau

en: Teaser length
ca: Longitud del resum

en: Source Type
ca: Tipus d'origen

en: Migration
ca: Migració

en: The name of the term.
ca: El nom del terme.

en: Machine Name
ca: Nom màquina

en: Default translation
ca: Traducció predeterminada

en: The term ID.
ca: ID del terme.

en: Machine name of the node type.
ca: Nom màquina del tipus de node.

en: Language for this term.
ca: Llengua d'aquest terme.

en: Term name translation.
ca: Traducció del nom del terme.

en: Term description translation.
ca: Traducció de la descripció del terme.
