Migrate Wizard (3.0.6) - en to da translation catalogue (28 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Description
da: Beskrivelse

en: Content types
da: Indholdstyper

en: edit
da: redigér

en: Save
da: Gem

en: Vocabularies
da: Ordforråd

en: Fields
da: Felter

en: Users
da: Brugere

en: Database username
da: Brugernavn

en: Database password
da: Adgangskode

en: Database name
da: Database

en: Key
da: Nøgle

en: Database host
da: Databasevært

en: Teaser length
da: Teaser-længde

en: Target
da: Mål

en: Database port
da: Databaseport

en: Migration
da: Migrering

en: Machine Name
da: Maskinnavn

en: Default translation
da: Standardoversættelse

en: Machine name of the node type.
da: Indholdstypens maskinlæsbare navn.

en: Human name of the node type.
da: Indholdstypens læsevenlige navn.

en: Description of the node type.
da: Beskrivelse af indholdstypen.

en: Help text for the node type.
da: Hjælpetekst til indholdstypen.

en: Title label.
da: Navn på titelfelt.

en: Flag.
da: Markér.

en: The original type.
da: Den oprindelige type.

en: Flag indicating the node type is enable
da: Flag som angiver om indholdstypen er aktiv

en: base node.
da: basisindholdselement.
