Migrate Wizard (3.0.6) - en to ru translation catalogue (35 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Content types
ru: Типы материалов

en: edit
ru: изменить

en: Save
ru: Сохранить

en: Vocabularies
ru: Словари

en: Database
ru: База данных

en: Fields
ru: Поля

en: Users
ru: Пользователи

en: Database username
ru: Имя пользователя базы данных

en: Database password
ru: Пароль к базе данных

en: Database name
ru: Название базы данных

en: Key
ru: Ключ

en: Database host
ru: Хост для базы данных

en: Teaser length
ru: Длина анонса

en: Target
ru: Цель

en: Source Type
ru: Тип источника

en: Database port
ru: Порт базы данных

en: Migration
ru: Миграция

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Default translation
ru: Перевод по умолчанию

en: Machine name of the node type.
ru: Машинное имя типа материала.

en: Human name of the node type.
ru: Человеческое имя типа материала.

en: Description of the node type.
ru: Описание типа материала.

en: Help text for the node type.
ru: Справочный текст для типа материала.

en: Title label.
ru: Метка заголовка.

en: Flag.
ru: Флаг.

en: The original type.
ru: Оригинальный тип.

en: Migration group
ru: Группа миграций

en: Flag indicating the node type is enable
ru: Флаг, указывающий, что тип материала включён.

en: base node.
ru: Базовая нода.

en: Language for this term.
ru: Язык, выбранный для термина.

en: Term name translation.
ru: Перевод названия термина.

en: Term description translation.
ru: Перевод описания термина.
