Migrate Wizard (3.0.7) - en to kn translation catalogue (16 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Database
kn: ದತ್ತಸಂಚಯ

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Database username
kn: ಡೇಟಾಬೇಸ್ ಬಳಕೆದಾರನ ಹೆಸರು

en: Database password
kn: ಡೇಟಾಬೇಸ್ ಪಾಸ್ವರ್ಡ್

en: Database name
kn: ಡೇಟಾಬೇಸ್ ಹೆಸರು

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: id
kn: ಐಡಿ

en: Databases
kn: ದತ್ತಸಂಚಯಗಳು

en: Database host
kn: ಡೇಟಾಬೇಸ್ ಹೋಸ್ಟ್

en: Target
kn: ಗುರಿ

en: Database port
kn: ಡೇಟಾಬೇಸ್ ಪೋರ್ಟ್

en: Migration
kn: ರವಾನಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ
