Minify JS (8.x-1.4) - en to id translation catalogue (5 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Performance
id: Performa

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: Restore
id: Pulihkan

en: Performance and scalability
id: Kinerja dan skalabilitas
