Mini Kanban (1.0.0-beta1) - en to ast translation catalogue (33 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Author
ast: Autor

en: Actions
ast: Aiciones

en: Description
ast: Descripción

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Comments
ast: Comentarios

en: Edit
ast: Editar

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Weight
ast: Pesu

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: High
ast: Altu

en: Low
ast: Baxu

en: View
ast: Vista

en: Updated
ast: Anováu

en: User
ast: Usuariu

en: Created
ast: Fechu

en: All
ast: Too

en: Done
ast: Fechu

en: Page
ast: Páxina

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Comment
ast: Comentariu

en: Filter
ast: Filtru

en: Plain text
ast: Testu planu

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Blocked
ast: Torgáu
