Mini Kanban (1.0.0-beta1) - en to cy translation catalogue (41 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Author
cy: Awdur

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Comments
cy: Sylwadau

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Weight
cy: Pwysau

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: High
cy: Uchel

en: Low
cy: Isel

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Page
cy: Tudalen

en: Custom
cy: Addasu

en: Comment
cy: Sylw

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Normal
cy: Cyffredin

en: Plain text
cy: Testun plaen

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Blocked
cy: Wedi blocio

en: comment
cy: sylw

en: Delete comments
cy: Dileu sylwadau

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>

en: square
cy: sgwar
