Mini Kanban (1.0.0-beta1) - en to da translation catalogue (70 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Author
da: Forfatter

en: Actions
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Comments
da: Kommentarer

en: Priority
da: Prioritet

en: project
da: projekt

en: Projects
da: Projekter

en: Project
da: Projekt

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: High
da: Høj

en: Low
da: Lav

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: Assigned to
da: Tildelt

en: Mail
da: E-mail

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Done
da: Færdig

en: Page
da: Side

en: Custom
da: Tilpasset

en: Comment
da: Kommentar

en: Plain text
da: Ren tekst

en: Desc
da: Faldende

en: Task
da: Opgave

en: Sort by
da: Sortér efter

en: comments
da: kommentarer

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Blocked
da: Blokeret

en: Add project
da: Tilføj projekt

en: Mail settings
da: Email indstillinger

en: Changed
da: Ændret

en: comment
da: kommentar

en: Delete comments
da: Slet kommentarer

en: Review
da: Gennemgå

en: Apply
da: Udfør

en: Tasks
da: Opgaver

en: Add comment
da: Tilføj kommentar

en: Offset
da: Forskydning

en: Not assigned
da: Ikke tildelt

en: Creator
da: Skaber

en: Created by
da: Oprettet af

en: Created on
da: Oprettet den

en: In Progress
da: I gang

en: - Any -
da: - Enhver -

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Due Date
da: Forfaldsdato

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Delete project
da: Slet projekt

en: Critical
da: Kritisk

en: Edit project
da: Redigér projekt

en: Asc
da: Stigende

en: Created By
da: Oprettet af

en: The time that the comment was created.
da: Tidspunktet hvor kommentaren blev oprettet.

en: The time that the comment was last edited.
da: Tidspunktet hvor kommentaren sidst blev redigeret.

en: The number of comments.
da: Antallet af kommentarer.
