Mini Kanban (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (53 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Author
id: Penulis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Comments
id: Komentar

en: Priority
id: Prioritas

en: Projects
id: Proyek

en: Project
id: Proyek

en: Search
id: Pencarian

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: High
id: Tinggi

en: Low
id: Rendah

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Mail
id: Email

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Done
id: Selesai

en: Page
id: Halaman

en: Custom
id: Tersuai

en: Comment
id: Komentar

en: Plain text
id: Teks biasa

en: Task
id: Perintah

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: comments
id: komentar

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Blocked
id: Diblokir

en: Changed
id: Berubah

en: comment
id: komentar

en: Delete comments
id: Hapus komentar

en: Review
id: Periksa

en: Apply
id: Terapkan

en: Tasks
id: Tugas

en: Offset
id: Letak

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Critical
id: Kritis

en: Asc
id: Urutan turun

en: The time that the comment was created.
id: Waktu saat komentar dibuat.

en: The time that the comment was last edited.
id: Waktu terakhir kali komentar diedit.

en: The number of comments.
id: Jumlah komentar.

en: Administer comments
id: Administrasi komentar
