Mini Kanban (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (69 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Author
ja: 投稿者

en: Actions
ja: アクション

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Comments
ja: コメント

en: Priority
ja: 優先度

en: project
ja: プロジェクト

en: Projects
ja: プロジェクト

en: Project
ja: プロジェクト

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: High
ja: 高い

en: Low
ja: 低い

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Mail
ja: メール

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Done
ja: 完了

en: Page
ja: ページ

en: Custom
ja: カスタム

en: Comment
ja: コメント

en: Filter
ja: フィルター

en: Normal
ja: ノーマル

en: Plain text
ja: プレーンテキスト

en: Desc
ja: 降順

en: Task
ja: タスク

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: comments
ja: コメント

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Blocked
ja: ブロック

en: Diff
ja: 差分

en: Mail settings
ja: メール設定

en: Changed
ja: 変更済

en: comment
ja: コメント

en: Delete comments
ja: コメントの削除

en: Review
ja: 確認する

en: Apply
ja: 適用

en: Tasks
ja: タスク

en: Add comment
ja: コメントを追加

en: Offset
ja: オフセット

en: Creator
ja: 作者

en: Created by
ja: 作成者

en: Created on
ja: 作成日

en: In Progress
ja: 解答中

en: - Any -
ja: - すべて -

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Critical
ja: 重大な

en: square
ja: 正方形

en: Delete tasks
ja: タスクを削除

en: Asc
ja: 昇順

en: The time that the comment was created.
ja: コメントが作成された時間。

en: The time that the comment was last edited.
ja: コメントが最後に編集された時間。

en: The number of comments.
ja: コメント数。
