Mini Kanban (1.0.0-beta1) - en to nl translation catalogue (66 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Author
nl: Auteur

en: Actions
nl: Acties

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Comments
nl: Reacties

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Projects
nl: Projecten

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: High
nl: Hoog

en: Low
nl: Laag

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Assigned to
nl: Toegewezen aan

en: Mail
nl: E-mail

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Done
nl: Gereed

en: Page
nl: Pagina

en: Custom
nl: Aangepast

en: Comment
nl: Reactie

en: Normal
nl: Normaal

en: Plain text
nl: Platte tekst

en: Desc
nl: Aflopend

en: Task
nl: Taak

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: comments
nl: reacties

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Blocked
nl: Geblokkeerd

en: Mail settings
nl: Mailinstellingen

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: comment
nl: reactie

en: Delete comments
nl: Reacties verwijderen

en: Review
nl: Overzicht

en: Apply
nl: Toepassen

en: Tasks
nl: Taken

en: Add comment
nl: Commentaar toevoegen

en: Not assigned
nl: Niet toegewezen

en: Creator
nl: Maker

en: Created by
nl: Aangemaakt door

en: Created on
nl: Aangemaakt op

en: Ruby
nl: Robijnrood

en: In Progress
nl: In behandeling

en: - Any -
nl: - Elk -

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Due Date
nl: Vervaldag

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Critical
nl: Kritisch

en: Asc
nl: Oplopend

en: Created By
nl: Aangemaakt door

en: The time that the comment was created.
nl: De tijd waarop de reactie is aangemaakt.

en: The time that the comment was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de reactie het laatst is bewerkt.

en: The number of comments.
nl: Het aantal reacties.

en: Administer comments
nl: Reacties beheren
