Mini Kanban (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (53 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Author
pt: Autor

en: Actions
pt: Ações

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Comments
pt: Comentários

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Predefinido

en: High
pt: Alta

en: Low
pt: Baixa

en: View
pt: Mostrar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Mail
pt: Correio

en: User
pt: Utilizador

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Todos

en: Done
pt: Operação concluída

en: Page
pt: Página

en: Custom
pt: Personalizado

en: Comment
pt: Comentar

en: Filter
pt: Filtro

en: Plain text
pt: Texto simples

en: Desc
pt: Descendente

en: Task
pt: Tarefa

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: comments
pt: comentários

en: Authored on
pt: Criado em

en: Blocked
pt: Bloqueado

en: Changed
pt: Alterado

en: comment
pt: comentar

en: Apply
pt: Aplicar

en: Tasks
pt: Tarefas

en: Offset
pt: Deslocamento

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Critical
pt: Crítico

en: Asc
pt: Ascendente

en: The time that the comment was created.
pt: A hora em que o comentário foi criado.

en: The time that the comment was last edited.
pt: A hora da ultima edição do comentário.

en: The number of comments.
pt: O número de comentários.
