Mini Kanban (1.0.0-beta1) - en to ro translation catalogue (64 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Author
ro: Autor

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Comments
ro: Comentarii

en: Priority
ro: Prioritate

en: Projects
ro: Proiecte

en: Project
ro: Proiect

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: High
ro: Ridicată

en: Low
ro: Joasă

en: View
ro: Afișează

en: Updated
ro: Actualizat

en: task
ro: sarcină

en: Assigned to
ro: Atribuit către

en: Mail
ro: E-mail

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Done
ro: Gata

en: Page
ro: Pagina

en: Custom
ro: Personalizat

en: Comment
ro: Comentariu

en: Filter
ro: Filtru

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Desc
ro: Descendent

en: Task
ro: Sarcină

en: Sort by
ro: Sortare după

en: comments
ro: comentarii

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Blocked
ro: Blocat

en: Changed
ro: Schimbat

en: comment
ro: comentariu

en: Delete comments
ro: Şterge comentariile

en: Review
ro: Verificare

en: Apply
ro: Aplică

en: Tasks
ro: Sarcini

en: Offset
ro: Decalaj

en: Add task
ro: Adaugă sarcină

en: Created by
ro: Creat de

en: Created on
ro: Creat pe

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Critical
ro: Critic

en: Asc
ro: Ascendent

en: Created By
ro: Creat de

en: The time that the comment was created.
ro: Momentul în care a fost creat comentariul.

en: The time that the comment was last edited.
ro: Momentul în care a fost editat ultima dată comentariul.

en: The number of comments.
ro: Numărul comentariilor.
