Mini Kanban (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (83 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Author
uk: Автор

en: Actions
uk: Дії

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Comments
uk: Коментарі

en: Priority
uk: Пріоритет

en: project
uk: проект

en: Projects
uk: Проекти

en: Project
uk: Проект

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: High
uk: Високий

en: Low
uk: Низький

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: tasks
uk: завдання

en: task
uk: завдання

en: Assigned to
uk: Призначено

en: Mail
uk: Пошта

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Done
uk: Готово

en: Page
uk: Сторінка

en: Custom
uk: Власний

en: Comment
uk: Коментар

en: Filter
uk: Фільтр

en: Normal
uk: Звичайне

en: Plain text
uk: Простий текст

en: Desc
uk: Спад

en: Task
uk: Завдання

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: comments
uk: коментарі

en: Authored on
uk: Створено

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: Add project
uk: Додати проект

en: Diff
uk: Різниця

en: Mail settings
uk: Налаштування пошти

en: Changed
uk: Змінено

en: comment
uk: коментар

en: Delete comments
uk: Видалити коментарі

en: Review
uk: Перевірити

en: Add Comment
uk: Додати коментар

en: Apply
uk: Застосувати

en: Tasks
uk: Завдання

en: Created On
uk: Створено

en: Add comment
uk: Додати коментар

en: Offset
uk: Зміщення

en: Creator
uk: Автор

en: Created by
uk: Створив(ла)

en: Created on
uk: Дата створення

en: Python
uk: Пітон

en: Save comments
uk: Зберегти коментар

en: Attachements
uk: Прикріплення

en: In Progress
uk: Виконується

en: - Any -
uk: - Усі -

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Due Date
uk: Очікувана дата

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Delete project
uk: Видалити проект

en: Critical
uk: Критична ситуація

en: projects
uk: проекти

en: Edit project
uk: Зміна проекту

en: Delete tasks
uk: Видалити завдання

en: Asc
uk: Зрост

en: Create task
uk: Створити завдання

en: Created By
uk: Створив

en: The time that the comment was created.
uk: Час, коли коментар був створений.

en: The time that the comment was last edited.
uk: Час, коли коментар був відредагований востаннє.

en: The number of comments.
uk: Кількість коментарів.
