Minimal Lite (8.x-1.2) - en to ru translation catalogue (22 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Search
ru: Поиск

en: Help
ru: Справка

en: Basic Settings
ru: Основные настройки

en: Breadcrumb
ru: Строка навигации

en: Add new comment
ru: Добавить комментарий

en: Breadcrumb separator
ru: Разделитель для навигационной линейки

en: Red
ru: Красный

en: Gray
ru: Серый

en: Purple
ru: Фиолетовый

en: Pink
ru: Розовый

en: Green
ru: Зелёный

en: Blue
ru: Синий

en: Font Settings
ru: Настройки Шрифта

en: mobile
ru: Мобильный

en: Powered by Drupal
ru: Сделано на Drupal

en: wide
ru: широкий

en: Region settings
ru: Настройки области

en: Search...
ru: Поиск...

en: Footer menu
ru: Меню в подвале

en: Scroll to top
ru: Прокрутка наверх

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
ru: Гибкая, перекрашиваемая тема со множеством регионов и отзывчивостью, макетом "сначала-мобильные".
