Minimal Lite (8.x-1.3) - en to ps translation catalogue (6 entries)

en: Home
ps: کور

en: Content
ps: منځپانګه

en: Search
ps: لټون

en: Help
ps: مرسته

en: Featured
ps: ځانګړي

en: mobile
ps: موبایل
