Two Factor Authentication - TFA / Passwordless Login (5.0.5) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: Next
uk: Наступний

en: Register
uk: Реєстрація

en: Submit
uk: Надіслати

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Confirm
uk: Підтвердити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Action
uk: Дія

en: Login
uk: Вхід

en: Reset
uk: Скинути

en: Password
uk: Пароль

en: Note:
uk: Примітка:

en: Back
uk: Назад

en: Save
uk: Зберегти

en: Update
uk: Оновити

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Email
uk: Електронна пошта

en: User ID
uk: ID користувача

en: Save Settings
uk: Зберегти налаштування

en: Frequently Asked Questions
uk: Часті питання

en: Allowed
uk: Дозволений

en: Roles
uk: Ролі

en: Filter
uk: Фільтр

en: Click here
uk: Натисніть тут

en: Phone
uk: Телефон

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Role
uk: Роль

en: Phone Number
uk: Номер телефону

en: Query
uk: Запит

en: User Management
uk: Керування Користувачами

en: User Roles
uk: Ролі користувачів

en: Skip
uk: Пропустити

en: Verify
uk: Перевірити

en: - Any -
uk: - Усі -

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Not Allowed
uk: Не дозволяється

en: Name or email contains
uk: Ім'я чи електронна адреса містять

en: <div class="mo_2fa_text_justify"><p>If you want to use bank transfer for the payment then contact us at <a href="mailto:drupalsupport@xecurify.com">drupalsupport@xecurify.com</a> so that we can provide you the bank details.</p></div>
uk: <div class="mo_2fa_text_justify"><p>Якщо ви хочете використовувати банківський переказ для оплати, зв’яжіться з нами за адресою <a href="mailto:drupalsupport@xecurify.com">drupalsupport@xecurify.com</a>, щоб ми можемо надати вам банківські реквізити.</p></div>

en: <div class="mo_2fa_text_justify"><p>Use the following PayPal ID <a href="mailto:info@xecurify.com">info@xecurify.com</a> for making the payment via PayPal.</p></div>
uk: <div class="mo_2fa_text_justify"><p>Використовуйте такий ідентифікатор PayPal <a href="mailto:info@xecurify.com">info@xecurify.com</a> для здійснення платежу через PayPal.</p> </div>

en: It is highly recommended to keep backdoor login enabled.
uk: Настійно рекомендується залишати ввімкненим бекдор-вхід.
