Two Factor Authentication - 2FA / Passwordless Login (8.x-2.22) - en to de translation catalogue (38 entries)

en: Next
de: Weiter

en: Register
de: Registrieren

en: Submit
de: Absenden

en: Confirm
de: Bestätigen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: Support
de: Unterstützung

en: Login
de: Anmelden

en: Password
de: Passwort

en: Note:
de: Hinweis:

en: Back
de: Zurück

en: Save
de: Speichern

en: Enter Username
de: Benutzernamen eingeben

en: Configure
de: Konfigurieren

en: Email
de: E-Mail

en: Save Settings
de: Einstellungen speichern

en: Done
de: Fertig

en: Allowed
de: Erlaubt

en: Click here
de: Hier klicken

en:  or
de:  oder

en: Phone
de: Telefonnummer

en: here
de: hier

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Phone Number
de: Telefonnummer

en: Query
de: Abfrage

en: User Management
de: Benutzerverwaltung

en: Questions
de: Fragen

en: Plan
de: Planung

en: Answers
de: Antworten

en: Click
de: Klick

en: Verify
de: Überprüfen

en: Get Started
de: Legen Sie los

en: Send Request
de: Anfrage senden

en: Contact us
de: Kontaktieren Sie uns

en: Login Settings
de: Login-Einstellungen

en: Login form username title
de: Anmeldeformular Benutzername Titel

en: Login form username description
de: Anmeldung über Benutzername Beschreibung

en: Manual Installation
de: Manuelle Installation
