SAML SP 2.0 Single Sign On (SSO) - SAML Service Provider (3.0.13) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Attribute
pt: Atributo

en: Value
pt: Valor

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Action
pt: Ação

en: Documentation
pt: Documentação

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Test
pt: Teste

en: Password
pt: Senha

en: Settings
pt: Configurações

en: Save
pt: Salvar

en: Update
pt: Atualizar

en: Upload
pt: Carregar

en: Separator
pt: Separador

en: Configuration
pt: Configurações

en: Operation
pt: Operação

en: Query
pt: Consulta

en: Manage fields
pt: Gerenciar campos

en: Mapping
pt: Mapeamento

en: Or
pt: Ou

en: Submit query
pt: Enviar consulta

en: For example: %url
pt: Por exemplo: %url

en: Contact Us
pt: Contate-nos

en: Create an account
pt: Crie uma conta

en: Add from a URL
pt: Adicionar a partir de uma URL
