SAML SP 2.0 Single Sign On (SSO) - SAML Service Provider (3.0.14) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Attribute
fr: Attribut

en: Value
fr: Valeur

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Login
fr: Identifiant

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Test
fr: Tester

en: Password
fr: Mot de passe

en: Settings
fr: Paramètres

en: Save
fr: Enregistrer

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Upload
fr: Transférer

en: Email
fr: Courriel

en: Separator
fr: Séparateur

en: Operation
fr: Opération

en: Common Name
fr: Nom courant (cn)

en: Query
fr: Requête

en: Unit name
fr: Nom de l'unité

en: Save Configuration
fr: Enregistrer la Configuration

en: Manage fields
fr: Gérer les champs

en: Mapping
fr: Correspondance

en: Or
fr: Ou

en: Form IDs
fr: Identifiants des formulaires

en: State:
fr: Etat :

en: Login URL
fr: URL de connexion

en: For example: %url
fr: Par exemple : %url

en: Contact Us
fr: Nous contacter

en: Create an account
fr: Créer un compte

en: Please select a file to upload.
fr: Veuillez choisir un fichier à transférer.

en: 45 days
fr: 45 jours

en: Add from a URL
fr: Ajouter depuis une URL
