SAML SSO - Service Provider (3.1.1) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: select
id: Pilih

en: Delete
id: Hapus

en: Username
id: Nama pengguna

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Remove
id: Hapus

en: Action
id: Tindakan

en: Test
id: uji

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: Add
id: Tambah

en: Upload
id: Unggah

en: Separator
id: Pemisah

en: Client ID
id: ID Klien

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Operation
id: Operasi

en: Features
id: Fitur

en: Query
id: Kueri

en: Standard
id: Standar

en: Mapping
id: Pemetaan

en: authenticated user
id: anggota biasa

en: Or
id: Atau

en: For example: %url
id: Sebagai contoh: %url

en: Add from a URL
id: Tambahkan dari URL
