SAML SSO - Service Provider (3.1.2) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: select
pt: selecionar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Remove
pt: Remover

en: administrator
pt: administrador

en: Action
pt: Ação

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Test
pt: Testar

en: Settings
pt: Definições

en: Save
pt: Guardar

en: Update
pt: Atualizar

en: Add
pt: Adicionar

en: Upload
pt: Carregar ficheiro

en: Separator
pt: Separador

en: Configuration
pt: Configuração

en: Operator
pt: Operador

en: Operation
pt: Operação

en: Features
pt: Funcionalidades

en: Query
pt: Consulta

en: Unit name
pt: Nome da unidade

en: Standard
pt: Padrão

en: Company Name
pt: Nome da empresa

en: Save Configuration
pt: Guardar Configuração

en: Upgrade to
pt: Atualize para

en: Mapping
pt: Mapeamento

en: authenticated user
pt: utilizador autenticado

en: Attribute Name
pt: Nome do Atributo

en: Or
pt: Ou

en: For example: %url
pt: Por exemplo: %url

en: Contact Us
pt: Contacte-Nos

en: Learn more
pt: Saber mais

en: Conditional logic
pt: Lógica condicional

en: Add from a URL
pt: Adicionar a partir de um URL
