SAML SSO - Service Provider (3.1.3) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: select
it: seleziona

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: Confirm
it: Conferma

en: Remove
it: Elimina

en: administrator
it: amministratore

en: Action
it: Azione

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Add
it: Aggiungi

en: Upload
it: Carica

en: Email
it: E-mail

en: Separator
it: Separatore

en: Configuration
it: Configurazione

en: Operator
it: Operatore

en: Operation
it: Operazione

en: Features
it: Funzionalità

en: Mapping
it: Mappatura

en: authenticated user
it: utente autenticato

en: Or
it: O

en: For example: %url
it: Per esempio: %url

en: Learn more
it: Approfondisci
