SAML IDP 2.0 Single Sign On (SSO) - SAML Identity Provider (3.0.12) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Attribute
fa: مشخصه

en: Value
fa: مقدار

en: Confirm
fa: تایید

en: Description
fa: توضیحات

en: Action
fa: عملکرد

en: Login
fa: ورود

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Test
fa: آزمایش

en: Password
fa: گذرواژه

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Advanced Settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Phone
fa: تلفن

en: State
fa: وضعیت

en: Company
fa: شرکت

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Operation
fa: عملکرد

en: Query
fa: پرس و جو

en: Mapping
fa: نگاشت

en: Attribute Name
fa: نام مشخصه

en: Or
fa: یا

en: For example: %url
fa: برای مثال: %url

en: Create an account
fa: ایجاد یک حساب
