SAML IDP 2.0 Single Sign On (SSO) - SAML Identity Provider (3.0.14) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Attribute
fr: Attribut

en: Value
fr: Valeur

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Login
fr: Identifiant

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Test
fr: Tester

en: Password
fr: Mot de passe

en: Settings
fr: Paramètres

en: Upload
fr: Transférer

en: Email
fr: Courriel

en: Email Address
fr: Adresse de courriel

en: Advanced Settings
fr: Paramètres Avancés

en: Phone
fr: Téléphone

en: State
fr: État

en: Company
fr: Société

en: Operation
fr: Opération

en: Common Name
fr: Nom courant (cn)

en: Query
fr: Requête

en: Unit name
fr: Nom de l'unité

en: Common
fr: Commun

en: Save Configuration
fr: Enregistrer la Configuration

en: User Roles
fr: rôles utilisateur

en: Country Code
fr: Code pays

en: Mapping
fr: Correspondance

en: Attribute Name
fr: Nom d'attribut

en: Or
fr: Ou

en: For example: %url
fr: Par exemple : %url

en: Create an account
fr: Créer un compte

en: 45 days
fr: 45 jours

en: Add from a URL
fr: Ajouter depuis une URL
