SAML IDP 2.0 Single Sign On (SSO) - SAML Identity Provider (3.0.14) - en to nl translation catalogue (35 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Attribute
nl: Attribuut

en: Value
nl: Waarde

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Action
nl: Actie

en: Login
nl: Inloggen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Settings
nl: Instellingen

en: Upload
nl: Uploaden

en: Email
nl: E-mail

en: Email Address
nl: E-mailadres

en: Advanced Settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: State
nl: Status

en: Company
nl: Bedrijf

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Operation
nl: Bewerking

en: Company Name
nl: Bedrijfsnaam

en: Common
nl: Algemeen

en: Save Configuration
nl: Instellingen opslaan

en: User Roles
nl: Gebruikersrollen

en: Country Code
nl: Landcode

en: Mapping
nl: Verwijzing

en: Or
nl: Of

en: For example: %url
nl: Bijvoorbeeld: %url

en: Create an account
nl: Account aanmaken

en: Register/Login
nl: Registreren/Inloggen

en: Remove Account
nl: Account verwijderen

en: Add from a URL
nl: Toevoegen vanaf URL

en: &#128461; Copy
nl: &#128461; Kopiëren
