SAML IDP 2.0 Single Sign On (SSO) - SAML Identity Provider (3.0.6) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Register
pt: Inscrever-se

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Attribute
pt: Atributo

en: Value
pt: Valor

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Description
pt: Descrição

en: Action
pt: Ação

en: Login
pt: Entrar

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Test
pt: Testar

en: Settings
pt: Definições

en: Back
pt: Voltar

en: Upload
pt: Carregar ficheiro

en: Advanced Settings
pt: Definições Avançadas

en: Phone
pt: Telefone

en: State
pt: Estado

en: Company
pt: Empresa

en: Configuration
pt: Configuração

en: Operation
pt: Operação

en: Query
pt: Consulta

en: Unit name
pt: Nome da unidade

en: Company Name
pt: Nome da empresa

en: Save Configuration
pt: Guardar Configuração

en: Country Code
pt: Código do País

en: Mapping
pt: Mapeamento

en: Attribute Name
pt: Nome do Atributo
