SAML IDP 2.0 Single Sign On (SSO) - SAML Identity Provider (3.0.7) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Register
hi: पंजीकृत

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Attribute
hi: विशेषता

en: Value
hi: मान

en: Confirm
hi: सुनिश्चित

en: Description
hi: उल्लेख

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Test
hi: परीक्षण

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Back
hi: वापस

en: Upload
hi: अपलोड

en: Email
hi: ईमेल

en: Phone
hi: फ़ोन

en: State
hi: अवस्था

en: Company
hi: कम्पनी

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Operation
hi: काम

en: Mapping
hi: मानचित्रण
