SAML IDP 2.0 Single Sign On (SSO) - SAML Identity Provider (3.0.15) - en to kn translation catalogue (27 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Attribute
kn: ಗುಣವಿಶೇಷ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Login
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Email Address
kn: ಇಮೈಲ್ ವಿಳಾಸ

en: Advanced Settings
kn: ಸುಧಾರಿತ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Company
kn: ಕಂಪನಿ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Common Name
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ ಹೆಸರು

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: Common
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Attribute Name
kn: ವೈಶಿಷ್ಟ್ಯದ ಹೆಸರು
