Mini site (3.0.1) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: File
fa: فایل

en: Archives
fa: آرشیوها

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: File settings
fa: تنظیمات پرونده

en: Allowed file extensions
fa: پسوندهای فایل مجاز

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Maximum upload size
fa: حداکثر اندازه بارگذاری

en: About
fa: درباره

en: File directory
fa: پوشه فایل

en: Progress indicator
fa: نشانگر پیشرفت

en: Files displayed by default
fa: فایل‌ها به صورت پیش‌فرض نمایش داده شوند

en: Upload destination
fa: مقصد بارگذاری

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
fa: محلی‌ که فایل‌های نهایی بایستی ذخیره شوند را انتخاب کنید. ذخیره فایل خصوصی هزینه بیشتری از فایل‌های عمومی دارند، اما اجازه دسترسی محدود به فایل‌ها از میان این رشته را می‌دهد.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fa: پسوندها را با فاصله یا کاما از هم جدا کنید و نقطه ابتدای آنها را ننویسید.

en: Reference method
fa: روش ارجاع
