Mini site (8.x-1.1) - en to da translation catalogue (23 entries)

en: Content
da: Indhold

en: File
da: Fil

en: Archives
da: Arkiver

en: Options
da: Valg

en: File settings
da: Fil-indstillinger

en: Allowed file extensions
da: Tilladte filendelse

en: Default value
da: Standardværdi

en: Maximum upload size
da: Maksimal størrelse af overførsel

en: About
da: Om

en: File directory
da: Filmappe

en: Exists (%path)
da: Eksisterer (%path)

en: Progress indicator
da: Fremdriftsindikator

en: Field types
da: Felttyper

en: Files displayed by default
da: Filer vises som standard

en: Upload destination
da: Uploadmappe

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
da: Vælg hvor filerne skal gemmes. Privat lagring har højere omkostninger end offentlige filer, men gør det muligt at begrænse adgangen til filer i dette felt.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
da: Adskil endelser med mellemrum eller komma og udelad punktummet.

en: Reference method
da: Referencemetode

en: Enable Display field
da: Aktivér feltet Visning

en: Enable Description field
da: Aktivér feltet Beskrivelse

en: Generic file format settings
da: Generisk formatering af filer

en: File format settings
da: Filformater

en: Replace the file name by its description when available
da: Erstat filnavnet med beskrivelsen når den er tilgængelig
