Mini site (8.x-1.2) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Content
ro: Conținut

en: File
ro: Fișier

en: Archives
ro: Arhive

en: Options
ro: Opțiuni

en: Reference
ro: Referință

en: File settings
ro: Configurare fișiere

en: Allowed file extensions
ro: Extensii de fișiere permise

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Maximum upload size
ro: Dimensiune maximă încărcare

en: About
ro: Despre

en: File directory
ro: Folder fișiere

en: Progress indicator
ro: Indicator progres

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Files displayed by default
ro: Fișiere afișate în mod implicit

en: Upload destination
ro: Destinația încărcării

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ro: Selectați unde ar trebui stocate fișierele finale. Stocarea fișierelor private produce un consum de resurse mai mare decât a celor publice, dar permite acesul restricționat la fișiere în cadrul acestui câmp.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ro: Separați extensiile cu spațiu sau punct și nu includeți punctul din față.

en: Reference method
ro: Metodă de referință

en: Enable Display field
ro: Activați câmpul de afișare

en: Enable Description field
ro: Activarea câmpului Descriere

en: Generic file format settings
ro: Setările generale a formatului fișierului

en: File format settings
ro: Setările formatului fișierului
