Mini site (8.x-1.0-alpha6) - en to cs translation catalogue (19 entries)

en: Content
cs: Obsah

en: File
cs: Soubor

en: Archives
cs: Archivy

en: Options
cs: Možnosti

en: File settings
cs: Nastavení souborů

en: Allowed file extensions
cs: Povolené přípony souboru

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Maximum upload size
cs: Maximální velikost nahrávaného souboru

en: About
cs: Popis

en: File directory
cs: Adresář souborů

en: Progress indicator
cs: Ukazatel průběhu

en: Unable to create
cs: Nebylo možné vytvořit

en: Field types
cs: Typy polí

en: Files displayed by default
cs: Soubory zobrazené ve výchozím nastavení

en: Upload destination
cs: Cíl nahrávání

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
cs: Vyberte kde má být finální úložiště souborů. Uložiště soukromých souborů má mnohem vyšší režii než uložiště veřejných souborů, ale umožňuje omezovat přístup k souborům tohoto pole.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
cs: Přípony jmen souborů oddělené čárkou nebo mezerou. Vynechte tečku na začátku.

en: Reference method
cs: Způsob reference

en: File format settings
cs: Nastavení formátu souboru
