Mini site (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: File
tr: Dosya

en: Archives
tr: Arşivler

en: Options
tr: Seçenekler

en: Reference
tr: Kaynak

en: File settings
tr: Dosya ayarları

en: Allowed file extensions
tr: İzin verilen dosya uzantıları

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Maximum upload size
tr: Maksimum dosya büyüklüğü

en: About
tr: Hakkında

en: File directory
tr: Dosya klasörü

en: Progress indicator
tr: İlerleme göstergesi

en: Unable to create
tr: Oluşturulamadı

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Files displayed by default
tr: Öntanımlı olarak gösterilen dosyalar.

en: Upload destination
tr: Yükleme adresi

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
tr: Nihai dosyaların nerede saklanacağını seçin. Dosyaların özel saklanması, açık dosyalara kıyasla fazladan önemli ölçüde yük getirir ama bu alanlardaki dosyalara erişimi kısıtlamanıza da olanak sağlar.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
tr: Uzantıları virgül ile boşluk bırakarak yazın, nokta koymayın.

en: Reference method
tr: Referans metodu

en: Enable Display field
tr: Gösterme alanını etkinleştir

en: Enable Description field
tr: Açıklama alanını etkinleştir

en: Generic file format settings
tr: Genel dosya biçimi ayarları

en: File format settings
tr: Dosya biçimi ayarları
