Mix (1.10.0) - en to ur translation catalogue (15 entries)

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Description
ur: وضاحت

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Administration
ur: تنظیم

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Edit
ur: تدوین

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Keywords
ur: کلیدی الفاظ

en: Node
ur: نوڈ

en: Active
ur: فعال

en: Front page
ur: سرورق
