Mix (1.8.0-rc1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Development
id: Pengembangan

en: Description
id: Deskripsi

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Administration
id: Administrasi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Settings
id: Pengaturan

en: Keywords
id: Kata kunci

en: Active
id: Aktif

en: Page title
id: Judul halaman

en: User picture
id: Foto anggota

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: class
id: kelas

en: Page Title
id: Judul Halaman

en: Front page
id: Halaman depan

en: About
id: Tentang

en: Frontpage
id: Laman depan

en: Provide a password for the new account in both fields.
id: Masukkan sandi di kedua isian yang disediakan.

en: Dropdown
id: Menu tarik turun

en: Error pages
id: Halaman error

en: Link attributes
id: Atribut tautan

en: All messages, with backtrace information
id: Semua pesan, dengan informasi penelusuran balik
