Mix (1.8.0) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Development
it: Sviluppo

en: Description
it: Descrizione

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Administration
it: Amministrazione

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Node
it: Nodo

en: Active
it: Attivo

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: User picture
it: Immagine utente

en: Advanced
it: Avanzate

en: Page Title
it: Titolo della pagina

en: Front page
it: Prima pagina

en: About
it: Informazioni

en: Meta tags
it: Meta tag

en: Hide submit button
it: Nascondi il tasto di invio

en: Frontpage
it: Pagina iniziale

en: Provide a password for the new account in both fields.
it: Inserisci in entrambi i campi una password per il nuovo profilo.

en: Dropdown
it: Menu a discesa

en: Error pages
it: Pagine di errore

en: Link attributes
it: Attributi del link

en: All messages, with backtrace information
it: Tutti i messaggi, con informazioni di backtrace
