Mix (1.8.1) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Development
ja: 開発

en: Description
ja: 説明

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Administration
ja: 管理

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: Keywords
ja: キーワード

en: Node
ja: ノード

en: Active
ja: アクティブ

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: User picture
ja: ユーザー画像

en: Advanced
ja: 高度

en: Page Title
ja: ページタイトル

en: Front page
ja: フロントページ

en: CSS class(es)
ja: CSSのクラス

en: About
ja: アバウト

en: Meta tags
ja: メタタグ

en: Frontpage
ja: フロントページ

en: Provide a password for the new account in both fields.
ja: 上の両方のフィールドに新しいアカウントのパスワードを入力してください。

en: Dropdown
ja: ドロップダウン

en: Error pages
ja: エラーページ

en: Link attributes
ja: リンクの属性

en: All messages, with backtrace information
ja: すべてのメッセージ（バックトレース情報付き）

en: Allow HTML
ja: HTMLを許可
