Mix (1.9.0) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Keywords
bn: কী-ওয়ার্ড

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Front page
bn: শুরুর পাতা

en: About
bn: সম্পর্কে

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
bn: বর্তমান পাসওয়ার্ড পরিবর্তন করতে, নতুন পাসওয়ার্ডটি দুটো ঘরেই লিখুন।

en: Current password
bn: বর্তমান পাসওয়ার্ড

en: Error pages
bn: ত্রুটি দেখানোর পাতাসমূহ
