Mix (1.9.0) - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Development
da: Udvikling

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Password
da: Adgangskode

en: Settings
da: Indstillinger

en: Save
da: Gem

en: Keywords
da: Nøgleord

en: Node
da: Indholdselement

en: Active
da: Aktiv

en: Page title
da: Sidetitel

en: User picture
da: Brugerbillede

en: Advanced
da: Avanceret

en: Front page
da: Forside

en: CSS class(es)
da: CSS klasse(r)

en: About
da: Om

en: Meta tags
da: Meta-tags

en: Hide submit button
da: Skjul submit-knap

en: Frontpage
da: Forside

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
da: Indtast den  nye adgangskode i begge felter for at ændre din nuværende adgangskode.

en: Provide a password for the new account in both fields.
da: Vælg en adgangskode til den nye konto.

en: Dropdown
da: Rullemenu

en: Current password
da: Nuværende adgangskode

en: Error pages
da: Fejlsider

en: Link attributes
da: Link-attributter

en: All messages, with backtrace information
da: Alle meddelelser, med backtrace information
