Mix (1.9.0) - en to ru translation catalogue (35 entries)

en: Development
ru: Разработка

en: Description
ru: Описание

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Administration
ru: Администрирование

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Password
ru: Пароль

en: Settings
ru: Настройки

en: Save
ru: Сохранить

en: Keywords
ru: Ключевые слова

en: Node
ru: Материал

en: Active
ru: Активно

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: User picture
ru: Аватар пользователя

en: Advanced
ru: Расширенные

en: class
ru: класс

en: Page Title
ru: Заголовок страницы

en: Front page
ru: Главная страница

en: CSS class(es)
ru: CSS класс(ы)

en: About
ru: Информация

en: Meta tags
ru: Мета-теги

en: Hide submit button
ru: Скрыть кнопку отправки

en: Frontpage
ru: Главная страница

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
ru: Для изменения текущего пароля, введите новый пароль в обоих полях.

en: Provide a password for the new account in both fields.
ru: Укажите пароль для новой учётной записи в обоих полях.

en: Dropdown
ru: Выпадающий

en: Meta settings
ru: Мета настройки

en: Current password
ru: Текущий пароль

en: Error pages
ru: Страницы ошибок

en: Link attributes
ru: Атрибуты ссылки

en: All messages, with backtrace information
ru: Все сообщения, с информацией обратной трассировки

en: Configuration Management
ru: Управление конфигурацией

en: Configuration items
ru: Элементы конфигурации
